Hoppa till sidans innehåll

Start och funktionärslista 24/5

21 MAJ 2020 10:12
  • Skapad: 21 MAJ 2020 10:12

För deltagare i avdelning 1 (ponny):

  • Samling kl 08.00 för betalning och gemensamt banbygge.
  • Deltagare i avdelning 1 ansvarar för banbygget.
  • Prisutdelning sker direkt efter avdelningens slut kl 12.15.

För deltagare i avdelning 2 (häst):

  • Ingen gemensam samling innan start men meddela tävlingsledaren när du har kommit och stäm av din funktionärspost.
  • Betalning sker i samband med prisutdelning efter avdelningen är klar.
  • Deltagare i avdelning 2 ansvarar för rivning av bana efter sista start.

För de deltagare som önskar erbjuds genomgång av programmet med Annika Dyrén direkt efter banbygget ca kl 08.20.

På grund att vi inte får vistas mer är 50 personer samtidigt på anläggningen så råder speciella omständigheter:

  • Endast barn under 13 år får ha med sig medföljande och då max 1 person.
  • Det är endast första ryttaren som gör i ordning hästen/ponnyn, låter sadel och benskydd vara kvar efter ritten. Sista ryttaren sköter själv av hästen/ponnyn.
  • Vi vistas inte i något av klubbrummen.
 

STARTLISTA

Avdelning I (ponny)

Lätt D:4

Startnr

Starttid

Ryttare

Ponny

1

09.30

Sara Söderberg

Carrie

2

09.37

Adelé Averyd Lindström

Zach

3

09.44

Tyra Ruin

Breeze

4

09.51

Maria Zettergren

Ballycurrin Boy

5

09.58

Amanda Murelius

Baldi

6

10.05

Hanna Lantz

Beckham

7

10.12

Emily Mir-Heidari

Moseley

8

10.19

Astrid Gerhardt

Carrie

9

10.26

Beatrice Andersson Nylander

Zach

10

10.33

Emelie Gynnerstedt

Breeze

                    

 Paus 15 minuter


11

10.55

Rebecka Swedenrose

Ballycurrin Boy

12

11.02

Mia Senaneuch

Baldi

13

11.09

Zoe Sunnanskog

Beckham

14

11.16

Liv Gidlund

Vince

15

11.23

Linnea Eklund

Carrie

16

11.30

Selma Lundberg

Zach

17

11.37

Saga Gidlund

Breeze

Nya programmet

18

11.44

Moa Blix

Felizia

19

11.51

Thilda Dyrén

Bella

20

11.58

Ebba Drugge

Beckham

Avdelning II (häst)

Lätt D:4

Startnr

Starttid

Ryttare

Häst

21

12.30

Ava Soudian

Quigleys point

22

12.37

Ulrika Söderberg

For Amuse

23

12.44

Lotta Krossén

Kaszmir

24

12.51

Birgitta Böving

Russian Ruler

25

12.58

Kia Dahl

Little Prince

26

13.05

Maria Dahlberg

Lira

27

13.12

Anna Fäldt

Lady Lord

28

13.19

Anette Berglund

Forint

 

Nya programmet

 

29

13.26

Martin Viksten

Little Doris

30

13.33

Rebecca Weis-Shore

Felizia

FUNKTIONÄRSLISTA

Domare

Eva Kristiansson

Domarskrivare

Avd 1 - Helena Swahn

Avd 2 - Annika Dyrén

Tävlingsledare

Avd 1 - Annika Dyrén

Avd 2 - Helena Swahn

Betalningsansvarig

Helena Swahn

Funktionärsansvarig

Annika Dyrén

Räkna protokoll

Avd 1 - Cecilia Drugge & Boel Gerhardt

Avd 2 - Lotta Krossén & Birgitta Böving

Rapportör

1-10 Linnea Eklund

11-20 Beatrice Andersson Nylander

20-30 Sara Söderberg

Collectingring

1-10 Maria Swedenrose

11-20 Maria Zettergren

21-24 Thilda Dyrén

25-30 Ulrika Söderberg

Hämta ekipage från framridningen till tävlingsbanan

1-10 Thilda Dyrén

11-20 Hanna Lantz

21-23 Rebecca Weis Shore

24-30 Ava Soudian

Se till att ekipage kommer till framridningen 30 minuter innan start

1-10 Sofia Lundberg

11-20 Sara Mir-Heidari

Bygga dressyrbanan

Samtliga ryttare och medföljande i avdelning 1

Riva dressyrbanan

Samtliga ryttare i avdelning 2

Skribent: Annika Dyrén
Epost: Adressen Gömd


 Börja rida hos oss

 

tshirtsmall

Klubbkläder

 

Stjarna

Prenumerera på nyhetsnotiser

 

Kentaur

 

Postadress:
Solna FRK - Ridsport
Järvavägen 7
17079 Solna

Besöksadress:
Järvavägen 7
17079 Solna

Kontakt:
Tel: 08851562
E-post: This is a mailto link

Se all info